Historie a vznik SHŠ Rytíři Mělničtí


Jak daleko do historie jít? Rok? Dva? Jedno nebo dvě století? A co třeba o tisíc let, když mezi naše předky patří i rod hrabat z Artois. Ale zůstaneme raději v naší nedávné historii.

Skupina historického šermu "Rytíři Mělničtí" byla oficiálně zaregistrována 6.5.2010. Zakládající členy nespojovala jen společná rodina, láska k historickému šermu, ale i hluboký vztah ke královskému věnnému městu Mělník. Dokonalost erbu města a poutavost jeho barev, nás vedla k žádosti o jeho používání, jako oficiálního erbu SHŠ Rytíři Mělničtí. Město Mělník nám vyhovělo a od roku 2010 městský erb zdobí hrudě Rytířů Mělnických, odívaných ve varkočích městských barev.

Historie Rytířů Mělnických, leč zdá se krátká, je založena na mnohaletém předchozím působení svých nynějších členů v jiných skupinách historického šermu, kde se šermu učili a zdokonalovali.Vize a cíle SHŠ Rytíři Mělničtí


Už názvem "Rytíři Mělničtí" chceme ostatním sdělovat naši hrdost a srdcařství ke královskému městu Mělník a jeho historii. Patříme mezi jeho patrioty, kteří touží dělat něco pro "své město", tak aby i "naše město" mohlo být hrdé na "své rytíře".

Pro rok 2011 jsme si vytýčili několik drobných cílů a k tomu jeden obrovský. Mezi drobné cíle patří vystoupení našich členů na Mělnickém koštu, Mělnickém vinobraní, Mělnickém Svatém Martinovi, náborem nových členů, ale i vystoupením nejen v okolí "našeho města" či vlasti. S našimi rytíři se setkáte i v Německu, na Slovensku a v Polsku.

A jaký byl ten obrovský cíl? BITVA! Historická bitva - Bitva vinařů mělnických. Tento sen se nám splnil a letos nás čeká již pátý ročník akce: "Bitva na Mělníku aneb Pátá bitva vinařů mělnických - 1.8.2015" Více informací naleznete zde.

(c)