- aktualizováno 16.5.2018 -
Bitva na Mělníku aneb Osmá bitva Rytířů Mělnických - 4.8.2018

- kliknutím na obrázek se plakát otevře větší v novém okně -

- kliknutím na obrázek se mapka otevře větší v novém okně -
bod 1 označuje místo konání akce
GPS: 50°20'53.751"N, 14°28'10.197"EPROGRAM AKCE
DOPRAVNÍ INFORMACE
INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY TURNAJE


BITEVNÍ DVANÁCTERO ANEB KODEX BITVY NA MĚLNÍKU
NÁVŠTĚVNICKÉ SEDMERO ANEB KODEX NÁVŠTĚVNÍKA BITVY NA MĚLNÍKU
Tak a máme tu již ommý ročník naší akce: "Bitva na Mělníku aneb Osmá bitva Rytířů Mělnických - 4.8.2018", kterou opět pořádají Rytíři Mělničtí. Akce se jako v letech minulých koná v prostoru Hořínského parku. Kdo zde již byl, ví jak nádhernou kulisu nám na akci dělá i Zámek Mělník. Bude to akce ve stylu předchozích sedmi ročníků. Informace ke scénáři a programu akce bude postupně aktualizovat a doplňovat.
Příběh letošní bitvy bude v duchu pohádkového (fantasy) příběhu. Dobově to bude těžko zařaditelné, opřeme se dějově a oděním o období gotiky, ale vzhledem k potřebám postav udatných trpaslíků a jim podobným bohatýrům, jsou vítáni i zástupci RS (vikingové). Jistě si páni vyznávající gotiku rádi poměří v bitvě své umění s pány vikingy.

Důležité upozornění se týká krytí hlavy. Bez přilby nebude nikdo vpuštěn do hlavních bojů, které by letos měly být opravdu velké. Jedinou vyjímku tvoří hlavní postavy příběhu.

Místem konání akce "Bitva na Mělníku aneb Osmá bitva Rytířů Mělnických - 4.8.2018" bude již po osmé v Hořínském parku u Mělníka. Výše je uveden odkaz na mapku a nebo použijte souřadnice GPS: 50°20'53.751"N, 14°28'10.197"E

Termín konání je od 3.8.2018 do 5.8.2018. V pátek 3.8.2018 bude nájezd šermířů. V sobotu 4.8.2018 dopoledne nácvik, ve 13:00 zahájení akce, odpoledne cca v 16:00 vlastní bitva. Cca ve 14:00 bude uspořádán turnaj o věcné ceny (jako v letech minulých to budou klobásky, salámky, keramika z naší dílny a mělnická vína). V neděli 5.8.2018 balení, úklid a odjezd do vašich domovů.

Vlastní program celé akce pro návštěvníky bude od 4.8.2018 13:00 do 4.8.2018 22:00

Jakékoliv dotazy ohledně zbrojí, zbraní v případě vašich nejasností konzultovány. Pokud budete váhat, tak nám pošlete maila s fotkou a my vám rádi řekneme jestli je to ok či nikolivěk. Stánkaři, kteří se budou této akce účastnit se musí povinně nahlásit buď na e-mail: petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz, nebo telefonicky na telefony 724 658 955 (Petr), 724 658 954 (Martina).

Obsahem bitvy bude vleklý a nelítostný boj na obranu kupeckých stezek. Tyto stezky brání nebojácné skupiny strážců před nájezdy loupeživých hord. Avšak jak těžký osud je čeká, jaké útrapy si projdou naši hrdinové a jak těžký boj to bude nejen proti pozemskému nepříteli? To jsou otázky, na které Vám odpoví letošní příběh Bitvy na Mělníku. Pro podporu svých bojovníků, neváhejte vzít sebou píšťaly, hákovnice a děla. Ať Vaše zástavy a korouhve vlají nad Vašimi bojovníky, aby aspoň praporečníci co možná přežijí tento nelítostný boj ... připomenou osodu Vás všech kdo letos pod Mělníkem padnete a zetlíte na bojišti.

Zázemí pro vás účastníky bitvy se snažíme udělat minimálně ve stylu bitev, které jsme pořádali dříve. Ve stručnosti lze jen říci, že na vás čeká slušně velký plac pro dobové stany (bubliny a jiné nedobové stany budou separovány mimo historické stany). Parkování pro vaše ocelové oře (účastníků bitvy nikoliv návštěvníků) je také zajištěno. Sociální zařízení (toalety, pitná voda) také, uvažujeme dokonce i o sprše. Nesmíme zapomenout uvést, že na vás čeká oběd (pravděpodobně to bude tradiční Mautinčin gulášek co vždy zmizel do posledního sousta ;-) ... loni jsem ho ani nestihl ochutnat :-)

Co s sebou? Pláty, kroužky, prošívky, ale i hadráři si najdou své místo. Meče, sekery, palcáty, palné (píšťaly, hákovnice, děla, varhany), dřevcové zbraně také, luky, kuše ... no prostě si vezměte s čím se vám nejlépe bojuje, tak aby jste pobavili diváka, sebe, ale nezabili své soupeře ;o)

Chcete-li se bitvy zúčastnit a nebo máte nějaké dotazy, pošlete nám e-mail na petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz. Sdělte nám jméno skupiny, nebo aspoň zástupce, když přijedete jako jednotlivci, kontakt na vás (e-mail popř. telef.číslo) a počet účastníků akce (šermující, střílející, lukostřelci, nebojující do bitvy (vesničani a pod.) a doprovod).

Nabízíme vám i prostor pro veřejnou prezentaci vašeho šermu (zakonponování do odpoledního programu) za úhradu (cesťák + odměna dle dohody)

Stánkaři pokud se rozhodnete přijet na tuto akci, pošlete nám e-mail na petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz, kde nám popíšete co a s čím máte za stánek. My vás obratem budeme informovat, zda je vaše nabídka pro nás akceptovatelná, či nikoliv. Vítaná jsou dobová řemesla. Vzhled stánku musí být rovněž dobový, rovněž tak kostým obsluhy v něm.Rytíři Mělničtí si vás dovolují přátelsky pozvat na tuto akci. Budeme se těšit na ty, které již známe a další, které poznáme.
Partneři, kteří tuto akci podporují, bez kterých by to nešlo, kterým tímto děkujeme:(c) 2018